Podstata včel * Kosmická chemie

ROZEBRÁNO!

Cena:0.00
VYPRODÁNO!

Vázaná kniha, 296 stran, ilustrace

 

Nové opravené a rozšířené vydání, poslední kusy skladem

 

 

Již v roce 1923 poukázal Rudolf Steiner na budoucí problémy chovu včel. Ve svých přednáškách pro dělníky pracující na stavbě Goetheana hovořil zasvěceně o životě včel, o významu medu a včelího jedu, ale také o mravencích, vosách, motýlech a dalších tajemstvích přírody a vesmíru. Mluvil o různých látkách přírody v souvislosti s planetami, nemocemi a lidským zdravím.


Kniha je studnicí poučení o tajemných vztazích a souvislostech ve světě kolem nás.

 

Pokud máte pocit, že úžasný život sociálních druhů hmyzu nelze metodami přírodní vědy poznat a vysvětlit a že se zde velmi výrazně projevuje duch působící v celé přírodě, pak je kniha určena právě vám. Stejně tak si v knize přijde na své každý, kdo se zajímá o „spirituální chemii“, tedy o skutečný význam chemických prvků v dění světa.

 

V knize najdete mj. tyto kapitoly:

• Myšlení a Měsíc, pohyb a Slunce, myšlení a kysličník uhličitý
• Slunce a játra, Měsíc a plíce
• Železo a sodík ve vesmíru a v lidském těle, Mars a železo, Merkur a chlór
• Léčba zlatem
• Úl a lidská hlava
• Význam kyseliny mravenčí
• Působení medu na člověka
• Vliv znamení zvěrokruhu na produkci medu
• Včelí roj jako obraz převtělující se duše
• Hmyz nás učí tomu nejvyššímu v přírodě

 

 

* * *

 

 

Včely jsou na vymření

Zastavíme vymírání včel?

Ze záznamu starých včelařských listů se dozvídám, že již v roce 1906 byla západní Evropa včetně naší země, postižena melocitotou, medovicí záporné polarity, která se podílela na vyhubení až 60 % včelstev. V tu dobu se někteří snaživí včelaři pokoušeli obnovit počty včelstev s matkami z nouzového chovu.

Rudolf Steiner 10. listopadu 1923 na vědeckém zasedání v Dornachu ve Švýcarsku doslova varoval, že bude-li se umělý chov včelích matek provádět obchodně, dnes by se řeklo komerčně, do sta roků včelstva vymřou. Uvedený projev Rudolfa Steinera najdete v publikaci Podstata včel, kosmickýá chemie, kterou přeložil Radomil Hradil a vydalo v roce 2001 nakladatelství Fabula, kde je možné si ji objednat na dobírku na níže uvedené adrese.

Na upozornění Rudolfa Steinera byl po roce 1923 v postižených zemích zastaven umělý chov nouzových včelích matek. Byl rozšířen chov kmenové matky „vlašky“ s rezavým proužkem se schopností vypořádat se s roztoči mravenci, vosami i sršni a schopností vyhledávata smrkovou medovici, která v úle vyzařuje blahodárnou antimagnetickou energii.

Začal jsem včelařit v roce 1956 po zkušenostech převzatých od včelaře, který včelařil přes padesát let a předčítal mi z knihy, na jejíž přední straně byl vylisovaný obraz svatého Ambrože. V době začátku mého včelaření nebyl v úlech roztoč a dnešní mor včelího plodu byl nazýván hnilobou včelího plodu, a to jen ojediněle. Včely se neničily, ale jen vsypaly do čistého úlu na čisté dílo, neboť se jednalo o moc plodu, nikoliv mor včel. Úl se neničil, jen se vypálil a ošetřil osolenou vodou. Od samého začátku mého včelaření jsem odebíral časopis Včelařství, ale nikdy nebyli včelaři upozorňováni na nebezpečí melocitózní medovice, která přišla nečekaně v roce 2002 a to za 98 let, Je to z toho důvodu, že Země se otepluje, v Asii se tvoří každý rok větrné cyklóny a náhodné větry mohou na naše úzené zavát velké množství nežádoucího hmyzu včetbě bílé mšice. Každoročně to naznačují  zvyčující se povodně.

Co je melocitózní medovice a proč na ni včelstva vymírají?

Bílá mšice napadá tvrdé dřeviny, dub modřín, který vyzařuje záporné energii, v míze proudí železo a donášená medovice její záporné energické vyzařování převýší kladnou energii vyzařovanou ze zásob a propolisu ulořených na zimu.

A jak vymírají včelstva s matkami z nouzového chodu?

Velkochovatelé nouzových včelích matek donedávna zatajovali ve svých reklamách krátký život nouzové včelí matky a ani při nákupu nebyl včelař informován. Jetliže včelař po dvou letech nenahradil matku z umělého chovu za novou, včelí matka umírá, včelstvo se ve vhodnou dobu přemístí do včelstev s mladou matkou, kam přenese všechny zásoby. Pak nalezneme úl bez včel  a bez zásob, jen kolečko nevyběhnutého plodu. Tak přišli někteří včelaři o velký počet včelstev. Ovšem hromadný úhyn včelstev se sváděl na teplou zimu a rozmnožení roztočů.

Roztoč Varoa k nám nebyl zavlečený z Asie, jak tvrdí pracovníci Výzkumného ústavu včelařského. Uváděný roztoč se  u nás běžně v přírodě sice nenachází, avšak včelí matky z vajíčka dělnice z nouzového chovu zbavená obranných genů nepředává včelám schopnoste roztoče likvidovat, neboť to umějí jen kmenové včelí matky, které na Zemi žijí přes milion let.

Výzkumný ústav včelařský nabízel inseminované včelí matky z vybraného kmene, oplozené trubcem s vybraného ušlechtilého kmene za 500 Kč. Byl to podvod na včelaře. V návodu pokračují velkochovatelé nouzových včelích matek a jsou podporvání dotacemi. Nikdo z nich ale nedává včelím matkám záruku pět let života, ani neinformují kupujícího, že mají pouze dva roky života.

Pokud  zodpovědní vedoucí pracovníci výzkumného ústavu vezmou s plnou vážností slova rakouského vědce Rudolfa Steinera, jak zabránit vyhynutí včelstev, pak se může ze zůstatku z 10 % kmenových včelstev naše země zase pokrýt včelstvy a to do deseti let. Pokud se tak nestane, za dvacet dva let dopadneme jako Amerika bez včel – a po nás potopa. Na zastavení vymírání včelstev se musí podílet všichni chovatelé včel včetně pracovníků Výzkumného ústavu včelařského, redaktoři časopisu Včelařství a zvolení představitelé do našeho nejvyššího orgánu.